Увага! Офіційний сайт Української асоціації маркетингу
змінив адресу на uam.in.ua
Ви автоматично перейдете на нову сторінку через 50 секунд.


 
на головну
напиши нам
Добавить в избранное
  Пошук »    
 

 

 

 
Разместить рекламу

  
POSADA.com.ua :: Работа в Киеве, Харькове, Одессе, образец резюме


 

     


   Випуск №1 '2002      


Анонс статей журналу "МАРКЕТИНГ В УКРАЇНІ"
№1 '2002

ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБИСТОГО ПРОДАЖУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ В УКРАЇНІ

А.Г. Разумний
Національний технічний університет України "КПІ"


Досвід фармацевтичних фірм свідчить, що найбільш дієвим засобом просуванням лікарських засобів серед лікарів є особистий продаж (деталізація). Результати великої кількості досліджень, проведених в Україні, Росії, США, країнах ЄС, свідчать, що медичні представники фармацевтичних компаній є одним із 3-х важливих джерел інформації про лікарські засоби, поряд з медичними журналами, конгресами та конференціями. Для українського лікаря медичні представники стали одним з небагатьох безкоштовних засобів зорієнтуватися серед 8000 торгових назв лікарських засобів, зареєстрованих в Україні (станом на кінець 1-го півріччя 2001 р.). Для порівняння: в колишньому СРСР оберталося приблизно 2300 найменувань фармацевтичних препаратів. З метою вивчення сприйняття лікарями медичних представників, з'ясування переліку та змісту проблем у відносинах між ними, автором було опитано 190 лікарів різних спеціальностей, що проходили курси підвищення кваліфікації у Київській медичній академії післядипломної освіти ім. Шупика (КМАПО), і відвідали заняття в Навчально-інформаційному центрі Фармацевтичної фірми "Дарниця", що функціонує на базі цього вузу. Результати досліджень читайте на сторінках 13-17 журналу "Маркетинг в Україні"(№1,2002р.).


ОЦІНКА ЗРОСТАННЯ КІЛЬКОСТІ ПОТЕНЦІЙНИХ КОРИСТУВАЧІВ ІНТЕРНЕТУ В УКРАЇНІ НА ПЕРІОД ДО 2005 РОКУ

С.Л. Благодєтєлєва-Вовк,
Черкаський державний технологічний університет;
С.В. Благодєтєлєв,
арт-директор дизайн-студії "Night River"


Зростання кількості послуговувачів мережею Інтернет в Україні настільки стрімке, що його можна порівняти з повідомленнями хіба що гарячої жнивної пори, коли для хлібороба дорогою стає кожна погожа хвилина. Справді, у грудні 2000 року налічувалося 500 тис. інтернет-користувачів, у червні 2001 року - близько 750 тисяч, а в жовтні 2001 року - 2 млн послуговувачів [1, 2].

    На процес збільшення інтернет-користувачів в Україні впливають такі чинники:
  1. стан і розвиток системи освіти, оскільки саме вона забезпечує основу для формування інформаційного суспільства, в якому знання (інформація) стають основним товаром;
  2. рівень доходів, структура витрат і рівень зайнятості населення визначають економічні умови і темпи розвитку системи Інтернет, оскільки будь-яка послуга, у тому числі інформаційна, має бути оплачена, а саме надання її - рентабельне;
  3. стан і рівень розвитку технічної структури передбачає наявність необхідних технічних засобів і технологій, що надають можливість здійснювати доступ в Інтернет.
Докладніше дію і вплив кожного з чинників на величину потенційних інтернет-користувачів в Україні та прогнози про можливе зростання потенційних інтернет-користувачів розглянуто на сторінках 21-24 журналу "Маркетинг в Україні" (№1, 2002р.).

ЗАСАДИ ЕФЕКТИВНОГО ВИБОРУ КАНАЛІВ ТЕЛЕБАЧЕННЯ ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМИ

М.Н. Ливинець,
New Media Perspective


На телебачення припадає майже дві третини всіх рекламних бюджетів в Україні і щороку його частка зростає - з 58% у 1997-му до 70% - у 2000 році. Дані розподілу бюджетів обумовлено перевагами телебачення над іншими ЗМІ. По-перше, телебачення є засобом масової інформації з аудіовізуальним впливом (преса, зовнішня реклама - лише візуальний вплив). По-друге, потенційне охоплення будь-якої цільової аудиторії сягає практично 99%. Тобто, використовуючи тільки ТБ, можна поінформувати всіх потенційних споживачів товару чи послуги, в той час як інші ЗМІ, з погляду покриття, носять локальний характер. І по-третє, якщо порівнювати з іншими ЗМІ, то саме телебаченню належить мінімальна вартість одного контакту. Що ж стосується недоліків ТБ, то основним із них вважається перш за все висока загальна вартість рекламної кампанії. Звичайно, рекламний бюджет ТБ для проведення ефективної рекламної кампанії має бути значно вищим, ніж в інших ЗМІ. ТБ забезпечує охоплення аудиторії в межах до 50 млн чоловік, що в переведенні на один контакт значно менше, ніж в інших ЗМІ. Про визначення ефективної частоти при оптимальному охопленні, вибір ефективних часових проміжків на телеканалах та визначення потенційного охоплення каналу в ефективних часових інтервалах читайте докладно на сторінках 25-28 журналу "Маркетинг в Україні" (№1, 2002р.).

ТЕЛЕБАЧЕННЯ УКРАЇНИ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ осінь 2000 - осінь 2001

Р.Г. ШЕВЧЕНКО,
AGB Ukraine


Кілька слів про технологію вимірювання телевізійної аудиторії. В Україні збиранням такої інформації займається компанія AGB Ukraine, що є частиною світової групи AGB Group. Вимірювання проводяться за допомогою піплметричної панелі, яка покриває 25 обласних центрів нашої країни. Після проведення установчого дослідження формується панель - певна кількість домогосподарств, підібраних таким чином, щоб репрезентувати телеперегляд значно більшої кількості людей. В цих домогосподарствах встановлюються спеціальні прилади - піплметри, які під'єднуються до телевізорів та фіксують телеперегляд в кожному з домогосподарств. Потім, за допомогою те-лефонних каналів, ці дані передаються в центральний комп'ютер, який встановлено в офісі компанії, де вони обробляються. Паралельно з цим йде цілодобовий моніторинг телеефіру для основних каналів. Кожна програма та рекламний ролик заносяться до бази даних. Потім інформація про телеперегляд та дані моніторингу накладаються. Кінцевий користувач за допомогою спеціального програмного забезпечення має можливість детально аналізувати телеперегляд з використанням спеціальних змінних, що використовуються в медіа-плануванні. Висновки дослідження: Зараз у телеефірі України існує помітне розшарування. Два канали, "1+1" та "Інтер", є безперечними лідерами, і найближчим часом ситуація навряд чи суттєво зміниться. Із зміною керівництва Національної телекомпанії України є підстави очікувати змін в політиці каналу УТ-1. У другій групі каналів (ICTV, СТБ, Новий канал) можна впевнено виділити лідера в особі Нового каналу, але тут на сьогодні досить жорстка конкуренція. Можна з упевненістю сказати, що боротьба за глядача триватиме у високому темпі і надалі. На сторінках 29-31 журналу "Маркетинг в Україні" (№1,2002р.) може читач ознайомитися з повнішими висновками дослідження. РИНОК


СТІЛЬНИКОВОГО ЗВ'ЯЗКУ В УКРАЇНІ: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ

О.С. Суворов, К.В. Бугера
компанія SIREX Marketing Service

опулярність названого виду зв'язку неухильно зростає, про що свідчать статистичні дані. Послуговування стільниковим зв'язком у 2000 р. зросло на 267%. Наприкінці того ж року кількість користувачів стільниковим зв'язком сягнула 855 тис. чол. (для порівняння: у 1999 р. їх було лише 320 тис., а в 1998 р. - менше 140 тис.). На середину жовтня 2001 р. кількість абонентів становила близько 1,7 млн чол., а на середину листопада - майже 2 млн, що становить майже 4% населення. За прогнозами фахівців, потенціал для зростання кількості абонентів стільникового зв'язку в Україні справді потужний, тому що (принаймні у великих містах) частка тих, хто користається стільниковим зв'язком, згодом може сягнути величини, яка зараз характерна для розвинених країн - там у середньому понад 50% населення активно користається стільниковими телефонами. На сторінках 32-35 журналу "Маркетинг в Україні" (№1, 2002р.) читайте про операторів ринку стільникового зв'язку, їх недоліки та переваги.


КИЇВСЬКИЙ ЗАВОД "АВІАНТ": ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ ДО СВІТОВОГО ВИЗНАННЯ

О.Л. Каніщенко, Т.В. Гавриленко,
Національний технічний університет України "КПІ"


Київський державний завод "Авіант", що є одним з найдавніших українських авіаційних підприємств, незважаючи на відчутну економічну кризу в країні, продовжує жити і працювати. Завод має у своєму розпорядженні сучасне високопродуктивне устаткування для виробництва літаків. Вагомою перевагою підприємства є наявність майже всіх видів виробництв, необхідних для виготовлення літаків різних класів та призначення - від малих і середніх до найбільшого і найпотужнішого у світі літака Ан-225 "Мрія". На сьогодні асортимент продукції заводу представлений таким чином: 79% - продукція авіаційної промисловості; 11% - виробництво тролейбусів; 10% - виробництво товарів народного споживання (пральні машини, санки, дитячі коляски та іграшки, барокамери для медичних установ тощо). Про здобутки та проблеми заводу "Авіант" розповідає кейс, розрахованний для викладачів, студентів, а також усіх тих, хто стежать за розвитком українських підприємств літакобудівної промисловості. Читайте про це на сторінках 55-60 в журналі "Маркетинг в Україні" (№1, 2002р.).

   

 

  Наші координати:
03057, Київ-57,
пр.Перемоги, 54/1, оф.436
тел./факс. +38 (044) 456-08-94; 459 62 09
uma@kneu.kiev.ua
 
© 2001-2010
Українська асоціація маркетингу